triniti-sb telegram
img menu
Меню каталогу img
0.015011072158813
img menu

Як залишатися онлайн під час відключень: корисні поради для Інтернету без світла

Завантаження...
cover_4.jpg
img

29 травня 2024

img

Автор: Ольга

img

Категорія: Корисні поради

Сьогодні, в час відключення світла, як ніколи актуальна тема енергонезалежності та автономної роботи пристроїв і підключення до Інтернету. В цій статті ми розглянемо декілька варіантів забезпечення автономної роботи, щоб ваш домашній інтернет функціонував на повній швидкості навіть під час відключення електрики. Завдяки технології PON і GPON, які є надзвичайно енергоефективними, мережа може працювати до 72 годин без живлення.

Технології PON (Passive Optical Network) та GPON (Gigabit Passive Optical Network)

Технології PON (Passive Optical Network) та GPON (Gigabit Passive Optical Network) є одні з провідних в сучасних телекомунікаційних системах, забезпечують високошвидкісне та надійне з'єднання для домашніх і бізнес-користувачів. Вони використовують оптичні волокна для передачі даних, що дозволяє досягати швидкості до 2.5 Гбіт/с для завантаження та до 1.25 Гбіт/с для вивантаження.

Основна концепція технологій полягає в тому, що один оптичний передавач на стороні постачальника послуг (OLT - Optical Line Terminal) підключається до багатьох оптичних приймачів на стороні споживача (ONU - Optical Network Unit) через пасивні оптичні розподільники. Ці розподільники не потребують живлення, що значно знижує експлуатаційні витрати та підвищує надійність мережі.

Сфери застосування PON та GPON

Технології знайшли широке застосування в різних сферах, включаючи:

 • Домашні мережі: забезпечує високошвидкісний інтернет, IPTV та VoIP для домашніх користувачів.
 • Бізнес-середовища: підходить для офісів та підприємств, де потрібна висока пропускна здатність та надійне з'єднання.
 • Громадські установи: використовується для підключення шкіл, лікарень та інших важливих об'єктів до високошвидкісного інтернету.

Ці технології, які значно покращують якість телекомунікаційних послуг, забезпечуючи високу швидкість, надійність та енергоефективність. Їх впровадження дозволяє створювати масштабовані та економічно ефективні мережі, що відповідають потребам сучасного суспільства.

Що потрібно, щоб користуватись Інтернетом без світла?

Першим кроком підключіть оптичний термінал та Wi-Fi роутер до додаткового джерела живлення. Залежно від ваших потреб (які пристрої ви використовуєте та скільки часу вони повинні працювати), необхідно обрати відповідні рішення для забезпечення додаткового живлення. Ми підготували для вас універсальні пристрою для забезпечення безперебійного живлення, а також конкретні рекомендації для трьох різних сценаріїв.

Сценарій 1

Якщо у вас є заряджений ноутбук, планшет або телефон і вам потрібен лише інтернет з Wi-Fi, просто підключіть Power Bank до оптичного термінала (який вже є у вашій квартирі та був наданий при підключенні) та до Wi-Fi роутера.

Вам знадобляться один з варіантів:

 1. Міні-UPS (ДБЖ) для роутера (з підтримкою 2 пристроїв, та напругою 12V) (приблизно 6 годин роботи).
 2. 2 дроти USB – DC (5.5 мм x 2.1 мм) та 2 Power Bank з функцією швидкої зарядки (по одному на кожен пристрій). Дріт для ONU має бути з підвищенням напруги до 12 V.

Сценарій 2

Якщо у вас вимкнули світло, а ноутбук, планшет або телефон розряджені, і вам потрібен не лише зарядити їх, а й інтернет підключення з Wi-Fi.

Вам знадобляться один з варіантів:

 1. Якщо ноутбук підтримає живлення Power Delivery: повербанк на 65W, місткість 20000-30000 мАг – для ноутбука. Для роутера та ОNU: 2 дроти USB – DC з підвищенням напруги на 12V (штекер 5.5 мм х 2.1 мм) та Power Bank на 20-30W.
 2. Зарядна станція потужністю 250-300W годин.
 3. Джерело безперебійного живлення (UPS) від 850 ВА (Всі пристрої мають постійно бути включені через UPS).

Сценарій 3

Якщо у вас вимкнули світло, а вам потрібен інтернет та можливість працювати на потужному комп’ютері.

Вам знадобляться один з варіантів:

 1. Джерело безперебійного живлення (UPS) на 1500 ВА (всі пристрої мають постійно бути включені через UPS).
 2. Зарядна станція потужністю від 500 Ват годин.
 3. Джерело безперебійного живлення (UPS) від 3000 ВА (всі пристрої мають постійно бути включені через UPS).
Ще більше корисного для вас

Або ж приєднуйтеся до наших груп в месенджерах

img