img menu
Меню каталогу img
0.030275106430054
img menu

генератор bison бізон бизон

voltsmile lifepo4 батарея акумуляторна батарея

Завантаження...

Джерела безперебійного живлення

Що потрібно знати, щоб правильно вибрати та купити джерело безперебійного живлення

При роботі на комп'ютері особливо прикро, якщо через раптове відключення електрики дані не зберігаються. Тому разом із комп'ютером часто прагнуть купити джерело безперебійного живлення (ДБЖ).

Більш потужні моделі ДБЖ використовуються для дому, якщо в ньому є важлива побутова техніка, роботу якої потрібно продовжити в автономному режимі. Зазвичай це котельні, системи відеоспостереження, різні пристрої розумного будинку. Потрібна система безперебійного живлення також у серверних, на підприємствах та в майстернях.

Наприклад: популярні сьогодні 3D принтери за відсутності безперебійника нерідко зупиняються при відключенні електрики, але можуть «втратити» програму, тобто. весь процес доведеться починати наново, а матеріал буде зіпсований.

Але щоб купити блок безперебійного живлення та не розчаруватися у виборі, потрібно навчитися правильно підбирати його параметри.

Пристрій безперебійного живлення: що це таке

Джерело безперебійного живлення – це складний пристрій, який дозволяє підключеній до нього техніці деякий час працювати автономно від вбудованих акумуляторів без електромережі. Одна з найпопулярніших назв цього пристрою – УПС (UPS) є скороченням від англійської назви Uninterruptible Power Supply.

В основі конструкції безперебійника кілька окремих пристроїв:

  1. Інвертор. Потрібен перетворення напруги, приймаючи на вході постійний струм від акумулятора ДБЖ, і видає на виході необхідні значення напруги і частоти змінного струму. Найчастіше цей пристрій починає роботу лише тоді, коли електроенергія від мережі стає недоступною.
  2. Акумуляторні батареї. Можуть бути вбудованими в ДБЖ або зовнішніми. Але навіть у разі звичайні автомобільні акумулятори не підійдуть. Тут потрібні важкі гелеві акумулятори, які мають низький саморозряд, високий циклічний ресурс, порівняно невелику ціну.
  3. Зарядний пристрій. Потрібно для заряджання акумуляторів. В ДБЖ найчастіше батареї заряджаються у процесі роботи техніки за наявності електроживлення від мережі.

У будь-якому безперебійнику є також роз'єм для підключення різних пристроїв, а в багатьох і додаткові функції. Виробники пропонують купити ups з додатковим програмним забезпеченням для контролю роботи, з власними інформаційними моніторами, що працюють у різних режимах, у тому числі як стабілізатор напруги і т.д.

Як купити безперебійник: види та варіанти використання

Щоб було простіше відразу визначитися, як вибрати та купити безперебійник відповідно до його типу, почнемо з постановки проблеми: які варіанти перебоїв з електроенергією найактуальніші у вашому випадку.

Електроенергія вимикається рідко

Для таких випадків найкраще підходить покупка резервного ДБЖ. Такий тип приладу найекономніший за ціною і справляється з вирішенням проблеми збереження інформації при несподіваних відключеннях електрики.

Безперебійник постійно підключений до мережі, при цьому заряджає батарею. При відключенні електрики або сильних перепадах ДБЖ переключається на живлення від акумулятора. Час перемикання порівняно великий – близько 15 мс. У деяких випадках цього недостатньо для збереження інформації, але роботи за комп'ютером його вистачає.

Переваги резервного ДБЖ:

  • Вигідна ціна;
  • Низьке споживання електроенергії самим приладом;
  • Тиха робота;
  • Може працювати без встановлення додаткових драйверів та програм.

Недоліки безперебійника:

  • У конструкції немає функції роботи як стабілізатора.
  • При частих перепадах напруги погано справляється.
  • При частому перемиканні на акумулятор ДБЖ не встигає повністю заряджатися, тому акумулятор швидко виходить з ладу.

Часті перепади напруги, перешкоди та відключення мережі

Ситуація, добре знайома мешканцем заміських будинків або приватному секторі, де нерідкі раптові стрибки напруги або раптові аварійні відключення світла. У таких випадках зверніть увагу на лінійно-інтерактивні (line-interactive) безперебійники. У таких пристроях, крім акумуляторних батарей, є стабілізатори.

Щоб купити УПС такого типу, знадобиться помітно велика сума в порівнянні з резервними безперебійниками. Але поставлені завдання вони вирішують якісно. Захист обладнання від перепадів напруги в ланцюзі разом із резервним харчуванням повністю компенсує додаткові витрати при купівлі. На практиці такі УПС також встановлюють у серверних та у випадках, коли підключені до мережі прилади особливо чутливі до можливих перепадів напруги в мережі.

Переваги лінійно-інтерактивного безперебійника:

  • Швидке автоматичне перемикання живлення від акумулятора (0.4-0.6 мс)
  • Перехід до автономного режиму – плавний.
  • Компенсує перепади напруги від 160 до 290В.

Недоліки ДБЖ:

  • Висока ціна;
  • У конструкції є пристрої, які є споживачами електроенергії (комутаційне реле, автотрансформатор).

Регулярні відключення електрики та перепади напруги

Якщо проблеми з відключенням світла або якістю подачі електроенергії повторюються дуже часто, варто купити безперебійник ups з подвійним перетворенням. Також цей тип ДБЖ вибирають у випадках, коли надійність постійного електроживлення критично важлива для забезпечення роботи приладів.

Такі безперебійники працюють за принципом подвійного отримання електроенергії – одночасно від мережі та від акумулятора. У них немає перемикача, а тому часу на перехід від мережевого до автономного режиму не потрібно.Переваги безперебійника з подвійним перетворенням:

  • Найвищий рівень захисту від перепадів напруги;
  • Висока стабільність роботи без використання додаткового АВР (автоматичного перемикача на автономну роботу);
  • Немає часу (навіть у мілісекундах), коли електрика від безперебійника споживачам не подається.

Недоліки безперебійника:

  • Дуже висока ціна;
  • Для дому вважаються нерентабельними.

Як купити УПС: вибираємо потужність

Важливо, щоб безперебійник міг забезпечувати необхідну потужність для всіх підключених пристроїв, інакше вони не зможуть працювати одночасно. Тому перед тим, як купити УПС, потрібно обов'язково подумати, що саме ви підключатимете. Далі - підсумувати потужність всіх пристроїв. В результаті виходить число у ВАТ. Але в характеристиках СПС зазвичай вказується значення у вольт-амперах (V-A).

Щоб перевести значення V-A, потрібно розділити цифру на середній коефіцієнт потужності. Зразкові значення коефіцієнта:

  • Комп'ютер із бюджетним блоком живлення – 0,6-0,8;
  • Принтери, кондиціонери, сканери та більшість електроприладів – 0,6-08;
  • Комп'ютери з потужним блоком живлення, оснащеним функцією PFC, сервери, мережеве обладнання – 0,95.

Отримана в результаті цифра - оптимальна потужність ДБЖ. Але краще забезпечити себе запасом і купити безперебійник на 20-30% потужніше.

Купити UPS з урахуванням форми вихідної напруги

Цей параметр вказують у характеристиках, тому він часто викликає питання у тих, хто хоче купити UPS правильно. Існує два варіанти подачі вихідної напруги:

  • Апроксимована синусоїда. Струм подається ривками, затримки у роботі безперебійника не згладжуються. Підходить для більшості пристроїв, що підключаються до електромережі. У звичайних розетках синусоїда струму далеко не ідеальна, а тому в побутові прилади і комп'ютери майже завжди вбудовуються модулі, що вирівнюють струм.
  • Чиста синусоїда. ДБЖ вирівнює струм і подає його плавно без перебоїв.Такий тип безперебійників необхідний для серверних, складної опалювальної, кондиціювання техніки і т.д.

Місткість акумулятора ДБЖ

Якщо безперебійник купити знадобилося для того, щоб зберегти документи і вимкнути комп'ютер спокійно, пропустіть цей розділ. Від 5 до 15 хвилин заряд утримає найпростіший ДБЖ. Для випадків, коли потрібно багато підключень техніки і триваліша робота в автономному режимі, ємність розраховується за формулою:

E = (P * T) / (V * K), де

  • E – необхідна ємність;
  • P – загальна потужність одночасно підключених пристроїв;
  • T – необхідний час автономної роботи (у годинах);
  • V – напруга, яка знадобиться споживачам. ДБЖ різних моделей пропонують підключення на 12, 24, 220 В.
  • K – коефіцієнт корисної ємності безперебійника (його зазвичай беруть рівним 1)

Всі необхідні цифри є в переліку характеристик ДБЖ, тому розрахунок ємності не складе труднощів. Але і в цьому випадку додайте до отриманого значення 20-30% про запас, як і при розрахунках ККД.

Який ДБЖ купити в Україні за типом акумуляторів

Акумулятори можуть бути вбудованими та зовнішніми. Крім того, вбудовані батареї бувають знімними і немає. В останні роки за бажання ДБЖ купити в Україні ці нюанси вивчаються особливо уважно.

Вбудовані акумулятори знаходяться всередині безперебійника. У звичайному режимі роботи вони виходять з ладу протягом 3-6 років. Далі потрібно або міняти батарею, або купити ДБЖ у зборі. Тому моделі зі знімними акумуляторами набагато популярніші.

Зовнішні акумулятори знаходяться зовні. Головний мінус такого рішення – для встановлення приладу потрібно більше місця.

Плюси:

  • Заміна акумулятора без необхідності розбирати безперебійник.
  • Можна збільшити термін роботи ДБЖ за допомогою швидкого підключення іншої батареї (не підходить для всіх моделей).
  • Можна вибирати ємність зовнішньої батареї під свої потреби.

Додатковий плюс для тривалої автономної роботи – роз'єм для підключення дизель-генератора.

Додаткові функції та особливості безперебійників

Крім основних параметрів, варто звернути увагу на такі:

  • Тип корпусу. Класичний може мати різні габарити, встановлюється на підлогу або спеціальну підставку. ДБЖ під стійку призначений для серверних, габарити підходять для монтажу у стійку, але може також встановлюватися будь-де.
  • Особливості керування. Найкраще купити ДБЖ з керуванням, зручним та зрозумілим для користувачів. Найпростіші моделі мають кілька кнопок (вимикачі, інколи – перемикання режимів).Більш просунуті оснащуються екранами на корпусі, а також програмне забезпечення для керування та збору статистики на комп'ютері. Усі параметри збирають спеціальні датчики, для роботи знадобляться спеціальні драйвера.
  • Заміна акумулятора в гарячому режимі. Ця функція є важливою, якщо ви підключаєте техніку, безперебійна робота якої критично важлива. Дозволяє збільшити термін автономної роботи завдяки зміні батареї без вимкнення приладу.
  • Холодний старт. Дозволяє увімкнути пристрій та запитати від нього техніку за повної відсутності електроенергії за рахунок заряду акумуляторів.

Де краще ДБЖ купити в Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Харкові та інших містах України

Інтернет-магазин Triniti SB пропонує широкий вибір безперебійників різних типів від найкращих виробників. Тут пропонують ДБЖ купити в Києві та з доставкою до будь-яких населених пунктів України.

Крім того, Triniti SB пропонує:

  • Зручний каталог ДБЖ з функціями пошуку, фільтрів, сортування за важливими параметрами.
  • Детальні описи всіх товарів, всі характеристики – точні та актуальні.
  • Допомога консультантів при складнощі у виборі.

Замовити будь-які товари можна онлайн у зручний час. Будь-яке джерело безперебійного живлення пропонують з гарантією, усіма документами, перед відправкою товару консультант уточнить всі параметри та інші нюанси.

Ще більше корисного для вас

Або ж приєднуйтеся до наших груп в месенджерах

Telegram Viber
img