triniti-sb probenergy mini ups

triniti-sb telegram

img menu
Меню каталогу img
0.046036005020142
img menu

генератор bison бізон бизон

voltsmile lifepo4 батарея акумуляторна батарея

Завантаження...

Повербанки

Як правильно вибрати та купити повербанк

Про те, що таке повербанк і для чого він потрібен, знають сьогодні практично всі. Особливо популярним рішення придбати повербанк стало в період частих відключень електроенергії в Україні. Втім, любителі активного способу життя та власники одночасно кількох портативних гаджетів давно вже високо оцінили можливість підзарядки мобільних пристроїв далеко від дому та електророзетки. Проте питання, як правильно вибрати та купити повербанк, залишається актуальним.

Трохи історії

До появи смартфонів мобільні телефони виконували відносно невелику кількість функцій і вбудований акумулятор без проблем міг тримати заряд протягом декількох днів. У той же час, дослідники Арктики зіткнулися з проблемою швидкої розрядки акумулятора на морозі. Це стосувалося не тільки і не стільки мобільних телефонів, скільки відеокамер, які були надзвичайно важливими для дослідників.

Тоді і народилася ідея – об'єднати літій-іонні, нікель-металогідридні або літій-полімерні батареї в компактний блок під загальним корпусом, доповнити їх гніздами для заряджання самих батарей і зовнішніх пристроїв, і заряджати таким чином прилади далеко від електромережі.

Минали роки, з'явилися смартфони, які стали багатофункціональними пристроями, які ще й підключені до інтернету. Можливості вбудованих акумуляторів виявилися обмежені, і смартфон, що нерідко активно використовується, почав розряджатися протягом 12 годин або доби. У результаті прилади, що отримали назву power bank, що в перекладі з англійської означає "банк сили" або "банк енергії", стало популярним у всьому світі.

Як купити повербанк в Україні: головні параметри вибору

Якщо ви задумалися про купівлю powerbank, головна проблема – це вибрати з безлічі різноманітних пристроїв від різних брендів. Вони відрізняються один від одного ємністю, габаритами, кількістю роз'ємів, додатковими функціями та, звичайно, ціною. Щоб купити повербанк в Україні правильно, і довгий час радіти вдалому рішенню, варто розібратися, які параметри дійсно важливі, які другорядні.

Ємність

Саме ємність батареї – ключовий параметр, який завжди звертають увагу насамперед. Вказується вона в міліампер-годинах (мА-h). Вибір ємності залежить від того, скільки гаджетів ви плануєте заряджати, і які це пристрої.

Для зарядки одного смартфона або бездротових навушників достатньо буде купити повербанк в Україні ємністю до 10 000 мАг, а якщо потрібний зовнішній зарядний пристрій для ноутбуків, зверніть увагу на моделі від 30000 мАг.

Щоб правильно підібрати зовнішній акумулятор, потрібно розібратися, які гаджети якої ємності ви плануєте від нього заряджати, а також скільки зарядок знадобиться без доступу до іншого джерела енергії.

При цьому важливо знати, що реальна кількість енергії, яку отримають ваші гаджети, буде дещо нижчою від заявленого значення ємності з цілком зрозумілих причин:

  • Власний ККД будь-якого акумулятора становить від 70 до 90% (в середньому – 75%). Втрати відбуваються у процесі перетворення електроенергії на теплову і назад.
  • Будь-який повербанк має власні контролери, які також споживають електроенергію.
  • Якщо акумулятор довго не заряджався, слід пам'ятати про таке явище, як саморозряд. І чим довше ви використовуєте повербанк, тим вище цей показник.

Тому щоб зрозуміти, на скільки зарядок. Наведемо приклад. Для планшетів, вистачить обраного повір банк, мало розділити його ємність на ємність планшета. Потрібно розуміти, що насправді енергії знадобиться більше приблизно на третину. Саме такий запас ємності враховуйте під час аналізу параметрів, якщо ви вирішили купити повербанк.

Зразкові дані для телефону, ємність якого становить 4200 мАг (середнє значення для сучасних смартфонів):

Ємність повербанка, мАг

5000

10000

15000

20000

24000

30000

50000

Число циклів повтого заряду

1

2

3

4

5

6-7

11

 

Габарити та вага

Ці параметри безпосередньо пов'язані з ємністю, оскільки вона підвищується переважно з допомогою збільшення кількості акумуляторів. І тут також потрібно підходити до вибору розумно. З одного боку, чим більше циклів заряджання пристроїв ви отримаєте, тим краще. З іншого, важкий портативний акумулятор носити із собою містом буде некомфортно.

Тому, якщо ви зібралися повербанк купити, Київ чи інше місто залишаючи вкрай рідко, варто придивитися до портативних моделей з невеликою вагою. Для тривалих поїздок за місто, де немає доступу до електрики, є сенс подумати про підвищену ємність, але не забуваючи, що повербанк лежатиме у вас у сумці чи рюкзаку. Найбільш потужні акумулятори воліють замовити для дому на випадок проблем з електрикою або заряджання складної апаратури на виїзді, наприклад, відеокамер або звукової апаратури.

Також не забувайте про те, що нерідко повербанк носять у руках. Так, для смартфона є сенс купити міні повербанк. Якщо в дорозі телефон розрядиться, ви зможете тримати зручно в одній руці і смартфон, і зовнішній акумулятор, продовжуючи спілкування.

Кабелі та роз'єми

Якщо ви вирішили купити повербанк в Україні в бюджетному ціновому сегменті, варто заздалегідь підготуватись до того, що кабелів у комплекті може і не виявитися. Це не завжди зручно, але не критично, тому що ви завжди зможете користуватися звичайним кабелем під USB-роз'єм для телефону.

Також обов'язково вивчіть, скільки і які роз'єми є на пристрої. На корпусі ви можете побачити:

  • USB Type-A. Найпоширеніший роз'єм для заряджання смартфонів на Android.
  • Lightning. Такий порт потрібен на повербанк, щоб заряджати Apple-пристрої, від смартфонів до «розумних» годинників або колонок.
  • USB Type-C. Універсальний USB-роз'єм, але порт має більшу пропускну здатність. Покращує швидкість заряджання навіть у звичайному режимі.
  • Micro-USB. Зазвичай застосовується у тому, щоб заряджати сам повербанк.

Деякі повербанки мають лише 2 чи 3 роз'єми, тобто. можна заряджати сам пристрій, а від нього – лише один, максимум, два гаджети. Інші можуть мати 5 і більше роз'ємів, однакових чи різних. Орієнтуйтеся на потреби.

Також не забувайте, що деякі моделі оснащені бездротовою зарядкою. Якщо ваш смартфон також має можливість бездротового підключення, варто купити повербанк з такими можливостями, так як це дуже зручно.

Вихідна сила струму

Від сили струму на виході з повербанка залежить швидкість зарядки пристроїв. Якщо вибрати цей параметр, зверніть увагу на те, яка сила струму зарядного пристрою рекомендована для вашого гаджета.

Стандартні значення – 1 A, 2 A або 3 A. Підключати пристрій до гнізда, на якому вихідна сила струму вища за потрібну, не рекомендують. Якщо сила струму на виході нижча за необхідну, це не критично, але заряджатися гаджет буде довше.

Якщо повербанк має кілька виходів, зазвичай поруч із кожним із них вказана сила струму, оскільки вона нерідко відрізняється для комфортної зарядки різних пристроїв.

Вхідна сила струму

Цей параметр впливає швидкість зарядки самого повербанка. Найчастіше він не є критично важливим, але за інших рівних є сенс вибрати пристрій, де вхідна сила струму вище. Деякі зарядні пристрої мають вхідну силу струму, що дорівнює вихідному. Це означає, що акумулятор буде заряджатися з тією ж швидкістю, що і заряджати підключені гаджети.

Напруга

Стандартні повербанки заряджаються від мережі 220В, перетворюючи змінний струм із розетки, використовуючи спеціальні конектори 12-220В та мікросхеми. Такі перетворювачі є у будь-яких зарядних пристроях, що працюють від мережі. Також вони можуть заряджатися від USB-портів (9 вольт) або автомобільного прикурювача (12 вольт), але дещо повільніше. Зверніть увагу, що деякі, переважно, застарілі моделі не підтримують «автомобільну» зарядку.

Стандартна вихідна напруга повербанку становить 3,7 В. Саме таке значення потрібне більшості смартфонів. Якщо потрібно 9 або 12 вольт на виході, вивчіть документацію.

Функція швидкого заряджання

Ця можливість є в моделях, які підтримують вихідну напругу 9 або 12 вольт, тому й говоримо про неї саме зараз. При підвищеній напрузі гаджети заряджаються швидше. Важливо, щоб ваш мобільний пристрій підтримував таку функцію. В іншому випадку нічого катастрофічного не станеться, «розумна» сучасна техніка має достатньо ступенів захисту. Але й переплачувати за швидку зарядку сенсу немає, тому що ви отримаєте лише стандартну швидкість.

Стандартні позначення для звичайної швидкості заряджання QC2.0, для швидкої зарядки QC3.0.

Додаткові можливості

  1. Якщо ви хочете купити повербанк для смартфонів або планшетів та плануєте їх використання за містом, варто звернути увагу на такі компоненти:
  1. Захист від води. Якісний герметичний корпус із підвищеним вологозахистом можуть мати не тільки гаджети, а й повербанки.
  2. Протиударний корпус. Найчастіше це або металевий корпус, або спеціальні накладки або чохол.
  3. Сонячна батарея. Дає можливість підзарядки в сонячний день далеко від мережевої електрики.
  4. Ліхтарик. Зазвичай не надто потужний, але яскравий. Іноді забезпечується відбивачем. Вмикається і вимикається окремою кнопкою або подвійним натисканням кнопки управління живленням.

Крім того, подумайте, яким має бути зручний індикатор рівня заряду. У бюджетних моделях є лише кілька діодів. За їх кількістю та кольором можна орієнтуватися, чи заряджається пристрій від мережі, який рівень заряду залишився тощо.

Більш дорогі моделі найчастіше оснащуються невеликим екраном, де у зручному вигляді відображаються дані про заряд та інші важливі параметри.

Як правильно поводитися з зарядним пристроєм

Після покупки обов'язково потрібно повністю зарядити повербанк. Часто також рекомендують після цього його розрядити і зарядити ще раз. З погляду виробників це обов'язкові дії. Але ви зможете перевірити пристрій, а для акумулятора повна зарядка буде корисною.

Щоб ваш повербанк служив якомога довше, дотримуйтесь таких правил:

  • Уникайте зберігання пристрою в приміщенні з низькою температурою. Це негативно впливає на акумулятори. Вони швидше розряджаються і виходять із ладу.
  • Уникайте зберігання в умовах підвищеної вологості, навіть якщо корпус зарядного пристрою має відповідний захист.
  • Завжди використовуйте USB-кабель для заряджання і повербанка, і пристроїв від нього.
  • Якщо зарядний пристрій тривалий час не використовується, регулярно заряджайте його. Оптимальним вважається підтримання рівня заряду не нижче 80%.

При покупці також уважно вивчайте якість корпусу. Він повинен бути із міцного пластику або металу, мати надійну пайку без щілин. Інакше такий, здавалося б, не критичний шлюб, спричинить потрапляння на мікросхеми пилу та вологи, що призведе до швидких поломок.

Хороший повербанк купити: Київ, Львів, Дніпро, Харків, Одеса та інші міста

Інтернет-магазин Triniti SB пропонує широкий вибір електроніки, мобільних і портативних гаджетів, а також інших корисних пристроїв. Серед іншого, тут ви можете вибрати якісний повербанк, купити в Києві та з доставкою по всій Україні швидко та комфортно.

Каталог на сайті простий та зручний, є функції фільтра за параметрами та пошуку. Описи – завжди подробні, зрозумілі та актуальні. Ми постійно поповнюємо модельний ряд, тому ви точно зможете підібрати таку модель зарядного пристрою, яка підійде під ваші потреби. А якщо залишилися питання, їх завжди можна поставити досвідченим консультантам.

Ще більше корисного для вас

Або ж приєднуйтеся до наших груп в месенджерах

img