img menu
Каталог товарів img
0.010668992996216
img menu

Вогнегасники чи автоматичні системи пожежогасіння: що обрати?

Завантаження...
fire-systems_main.jpg
img

26 квітня 2024

img

Автор: Юлія

img

Категорія: Статті

Пожежа завжди становить серйозну загрозу для життя людей, майна та навколишнього середовища. Зростання кількості будівель та технологічних процесів, що потенційно можуть спричинити пожежі, підкреслюють важливість ефективних систем гасіння пожеж, основними з яких є ручні вогнегасники та автоматичні системи пожежогасіння.

Проте, вибір між вогнегасником та автоматичною системою пожежогасіння може бути складним завданням. У цій статті ми розглянемо значення правильного обладнання для пожежозахисту, а також переваги та недоліки як вогнегасників, так і автоматичних систем пожежогасіння. Вона допоможе вам зробити обміркований вибір, що відповідає вашим потребам та умовам використання.

Важливість правильного підходу до пожежозахисту в приватних та комерційних приміщеннях

Правильний підхід до захисту від пожеж є важливою складовою безпеки і може мати вирішальне значення для захисту життя, майна та бізнесу. Ось чому це важливо:

 1. Захист життя. Пожежі можуть загрожувати життю людей, які знаходяться в будинках, офісах, магазинах та інших приміщеннях. Правильно обрані та спроектовані системи пожежогасіння та правильно навчений персонал можуть значно знизити ризик та врятувати життя.
 2. Захист майна. Пожежі можуть призвести до серйозних матеріальних втрат, включаючи знищення майна та важливих документів. Відповідні системи пожежогасіння та запобіжні заходи можуть зменшити ризик пошкодження майна та допомогти зберегти його цінність.
 3. Безпека працівників та клієнтів. У комерційних приміщеннях, таких як офіси, магазини та ресторани, пожежі можуть створювати загрозу для персоналу та клієнтів. Правильно розроблені та встановлені системи пожежогасіння та евакуаційні плани можуть забезпечити безпеку всім присутнім.
 4. Законодавчі вимоги. Більшість країн мають вимоги у законодавстві щодо пожежного захисту для різних типів будівель і приміщень. Дотримання цих вимог не лише обов’язкове, але й сприяє створенню безпечного середовища.
 5. Збереження репутації та бізнесу. Великі пожежі в комерційних приміщеннях можуть призвести до суттєвих втрат для бізнесу, включаючи втрату клієнтів, репутації та можливостей заробітку. Правильний пожежний захист може допомогти запобігти цим негативним наслідкам.

Загалом, правильний підхід до пожежозахисту є невід’ємною частиною будь-якого плану безпеки для будинків, офісів, магазинів та інших приміщень. Він не лише захищає життя та майно, але й сприяє створенню безпечного та стабільного середовища для праці та життя.

Огляд різних типів вогнегасників

Вогнегасники представляють собою тип захисного обладнання, яке використовується для приборкання пожежі шляхом постачання певного засобу гасіння до зони загоряння. Різні типи вогнегасників працюють на основі різних речовин та механізмів дії, що робить їх придатними для різних умов та типів пожеж. Ось деякі з найпоширеніших типів вогнегасників:

 1. Порошкові вогнегасники – використовують суміш або одну речовину в порошковій формі для гасіння пожежі. Можуть бути наповнені різними речовинами, такими як натрій бікарбонат, амонійний фосфат, алюмінієвий гідроксид тощо. Ці вогнегасники ефективні проти різних класів пожеж, включаючи класи А, В та C.
 2. Газові вогнегасники – використовують розпилені гази, такі як вуглекислий газ або хладон. Добре підходять для застосування в електричних та електронних установках, оскільки не залишають залишків або пошкоджень.
 3. Водні вогнегасники – використовують воду під високим тиском для гасіння пожежі. Особливо ефективні для гасіння пожеж класу А, які зазвичай виникають через займання деревини або паперу.
 4. Пінні вогнегасники – використовують спеціальну хімічну речовину, яка утворює піну при виході. Ця піна утворює захисний шар над пожежею, що перешкоджає доступу кисню, та швидко гасить вогонь.
 5. Комбіновані вогнегасники – мають комбінований склад, який поєднує в собі кілька речовин або механізмів дії. Це робить їх більш універсальними та ефективними в широкому спектрі ситуацій.

Розуміння які існують типи вогнегасників допомагає визначити найбільш підходящий варіант для конкретного приміщення або об’єкта, а також правильно підготуватися до можливих пожежних ситуацій.

Переваги вогнегасників

 • Придатність для різних класів пожеж: залежно від типу, вогнегасники можуть бути ефективними в боротьбі з різними класами пожеж, включаючи пожежі класу А (тверді речовини), класу В (рідини) та класу C (гази).
 • Простота в експлуатації – вогнегасники зазвичай дуже прості у використанні та не вимагають складної підготовки або обслуговування.
 • Портативність – вогнегасники легко переносити та розміщувати в стратегічних місцях для швидкого доступу в разі виникнення пожежі.
 • Бюджетність – вогнегасники зазвичай є більш доступними з точки зору вартості порівняно з автоматичними системами пожежогасіння.

Недоліки вогнегасників

 • Обмежена дія. Через обмежену кількість гасильної речовини можливості гасіння пожежі вогнегасниками обмежені.
 • Необхідність присутності людини. Використання вогнегасника вимагає присутності людини, яка може оперативно реагувати на пожежу. Це може бути проблематичним у випадках, коли пожежа виникає у разі відсутності людей або у небезпечній обстановці.
 • Ризик для здоров’я та оточуючого середовища. Деякі види вогнегасників можуть мати негативний вплив на здоров’я людей або навколишнє середовище, особливо якщо їх неправильно використовують.
 • Необхідність періодичного обслуговування. Вогнегасники потребують періодичної перевірки та обслуговування для забезпечення їхньої правильної роботи. Це може вимагати додаткових витрат та зусиль від власника.

Сфери застосування вогнегасників

Вогнегасники є важливою складовою системи пожежозахисту і можуть бути ефективними у різних сферах та умовах. Нижче наведено деякі з основних сфер застосування вогнегасників:

 • Житлові приміщення. Вогнегасники є важливим елементом безпеки в будинках, котеджах, квартирах та інших житлових приміщеннях. Вони можуть бути розміщені в кухнях, спальнях та інших місцях для швидкого реагування на виникнення пожежі.
 • Комерційні приміщення. Бізнес-центри, офіси, магазини та інші комерційні приміщення також можуть бути обладнані вогнегасниками для забезпечення безпеки персоналу та відвідувачів. 
 • Промислові об’єкти. Вогнегасники є невід’ємною частиною пожежної безпеки в промислових установках, на заводах та інших промислових об’єктах, де може бути підвищена загроза пожежі.
 • Транспортні засоби. Вогнегасники також широко використовуються в транспортних засобах, таких як автомобілі, автобуси, літаки та судна, для боротьби з можливими пожежами під час перевезення.
 • Освітні, релігійні та рекреаційні приміщення. У таких приміщеннях часто встановлюють вогнегасники класу ABC або універсального призначення. Більшість також мають вогнегасники класу K для кухонь і їдальні.
 • Спеціальні умови. Деякі спеціальні місця, такі як лабораторії, медичні установи, музеї та інші особливі приміщення, можуть вимагати спеціального типу вогнегасників з урахуванням особливостей роботи та ризиків.

Автоматичні системи пожежогасіння

Існує три основні види автоматичних систем пожежогасіння:

 1. Водяні системи (спринклерні) є одними з найбільш поширених та ефективних методів пожежогасіння. Працюють за принципом автоматичного відкриття спринклерів (спеціальних розпилювачів) у разі виявлення пожежі. Після активації, спринклери розпилюють воду або водяну піну над зоною загоряння, що пригнічує пожежу та запобігає її поширенню. Водяні системи часто встановлюються в житлових, комерційних та промислових будівлях, а також у транспортних засобах та інших місцях з високим ризиком пожежі.
 2. Газові системи – використовують газові агенти, такі як хладони, інертні гази, діоксид вуглецю, для придушення пожежі шляхом зниження концентрації кисню або розбавлення горючих газів. Після виявлення пожежі система автоматично випускає газовий агент в зону загоряння, що швидко пригнічує пожежу без необхідності використання води або інших рідин. Газові системи часто встановлюються на об’єктах з електронним обладнанням, в архівах, музеях та інших місцях, де використання води може бути шкідливим або недоречним.
 3. Порошкові системи – використовують порошок, який розпилюється у зоні загоряння для гасіння пожежі. Порошок може бути сухою хімічною речовиною або сумішшю під тиском. Ефективні в гасінні пожеж різних класів, включаючи пожежі твердих речовин (клас A – дерево та папір) та рідин (клас B – бензин та мастило). Порошкові системи пожежогасіння часто встановлюються на промислових об’єктах, автомобілях, суднах та інших місцях з високим ризиком пожежі.

Переваги автоматичних систем пожежогасіння

 • Швидка реакція. Автоматичні системи пожежогасіння реагують на пожежу автоматично, що дозволяє швидко пригнічувати пожежу до прибуття пожежних бригад.
 • Надійність. Ці системи працюють без необхідності втручання людини, що зменшує ризик помилок та забезпечує постійний рівень захисту.
 • Широкий спектр застосування. Автоматичні системи пожежогасіння можуть бути використані в різних умовах та типах об’єктів, включаючи житлові, комерційні та промислові приміщення, транспортні засоби, електростанції та інші.
 • Мінімальні втрати. Гасіння пожежі за допомогою автоматичних систем може зменшити ризик матеріальних втрат та шкоди, що може бути завдано внаслідок пожежі.

Недоліки автоматичних систем пожежогасіння

 • Вартість. Встановлення та обслуговування автоматичних систем може бути витратним процесом, що не підійде для деяких власників.
 • Потреба у регулярному обслуговуванні. Автоматичні системи пожежогасіння вимагають регулярного технічного обслуговування та тестування для забезпечення їхньої надійності та ефективності.
 • Потенційні помилки. Хоча автоматичні системи пожежогасіння зазвичай дуже надійні, вони також можуть стикатися з помилками або несправностями, що може призвести до неправильного виконання їх функцій.
 • Ефективність в різних умовах. Деякі типи автоматичних систем можуть бути менш ефективними в певних умовах, наприклад, газові системи – у закритих приміщеннях з низькими вентиляційними характеристиками.

Незважаючи на ці недоліки, автоматичні системи пожежогасіння є надійним та ефективним засобом пожежного захисту, який може значно зменшити ризик пожежі та її наслідків.

Визначення сфер застосування автоматичних систем пожежогасіння

Автоматичні системи пожежогасіння використовуються для запобігання поширенню пожежі та захисту життя людей, майна та навколишнього середовища. Нижче наведено деякі з основних сфер застосування автоматичних систем пожежогасіння:

 • Промислові об’єкти. Великі промислові підприємства, заводи та інші промислові об’єкти можуть мати автоматичні системи пожежогасіння для захисту від можливих пожежних загроз у виробничих приміщеннях, складських приміщеннях, технічних приміщеннях тощо.
 • Житлові комплекси. Автоматичні системи пожежогасіння також можуть бути встановлені у житлових будівлях, включаючи багатоповерхові будинки та приватні домогосподарства, для захисту мешканців та майна від пожеж.
 • Офісні будівлі. У офісних комплексах та бізнес-центрах з великою кількістю працівників можуть бути встановлені автоматичні системи пожежогасіння для забезпечення безпеки працівників та запобігання поширенню вогню.
 • Комерційні об’єкти. Магазини, ресторани, готелі, кінотеатри та інші комерційні будівлі також можуть встановлювати автоматичні системи пожежогасіння для захисту клієнтів, працівників та майна.
 • Медичні установи. Лікарні, поліклініки та інші медичні установи можуть мати автоматичні системи пожежогасіння для захисту пацієнтів, медичного обладнання та інфраструктури.
 • Громадські приміщення. Аеропорти, вокзали, державні установи та інші громадські приміщення можуть бути обладнані автоматичними системами пожежогасіння для забезпечення безпеки великої кількості людей, які перебувають там.
 • Освітні заклади. Школи, університети та інші освітні заклади можуть встановлювати автоматичні системи пожежогасіння для захисту учнів, студентів та працівників.
 • Дата-центри та серверні приміщення. У дата-центрах, де зберігаються великі обсяги даних та обладнання, автоматичні системи пожежогасіння допомагають уникнути серйозних втрат даних та перерв у роботі через пожежі.
 • Транспортні засоби. У транспортних засобах, таких як літаки, потяги, автобуси та судна, також можуть бути встановлені автоматичні системи пожежогасіння для захисту пасажирів та майна від пожежних загроз під час подорожі.

Порівняння ефективності вогнегасників та автоматичних систем пожежогасіння

 1. Швидкість реакції:
  • Вогнегасники – використання вогнегасника вимагає присутності людини, щоб вчасно реагувати на пожежу. Це може зайняти деякий час та призвести до збільшення розміру пожежі.
  • Автоматичні системи пожежогасіння – реагують автоматично на пожежу, що дозволяє пригнічувати її майже миттєво після виявлення. Це дозволяє запобігти поширенню пожежі та мінімізує ризик втрат.
 2. Обсяг пожежі, який може бути пригнічений:
  • Вогнегасники – мають обмежений обсяг гасильного засобу, тому їх ефективність обмежена розміром та інтенсивністю пожежі.
  • Автоматичні системи пожежогасіння – можуть загасити пожежу на великих площах, що дозволяє їм керувати пожежею в більших приміщеннях або на великих об’єктах.
 3. Придатність для різних класів пожеж:
  • Вогнегасники – можуть бути більш ефективними в гасінні лише певних класів пожеж, таких як пожежі класу A (тверді речовини), класу B (рідини) або класу C (гази).
  • Автоматичні системи пожежогасіння – ефективні в боротьбі з різними класами пожеж, особливо газові системи, що забезпечує універсальний захист для різних умов.
 4. Необхідність обслуговування:
  • Вогнегасники – потребують періодичного обслуговування та перевірок, щоб забезпечити їхню готовність до використання.
  • Автоматичні системи пожежогасіння – також потребують обслуговування, але можуть мати менше вимог до регулярного технічного нагляду, оскільки більшість операцій вони виконують автоматично.
 5. Вартість:
  • Вогнегасники – зазвичай потребують менше витрат на монтаж та обслуговування порівняно з автоматичними системами.
  • Автоматичні системи пожежогасіння – можуть бути витратними на встановлення та обслуговування, але їхні переваги у швидкості реакції та площі пожежі, яку вони можуть пригнічувати, у більшості випадків виправдовують ці витрати.

Обидва типи пожежних систем мають свої переваги та недоліки, і вибір між ними залежить від конкретних умов та потреб захисту в конкретному об’єкті або приміщенні.

Критерії вибору між вогнегасником та автоматичною системою пожежогасіння

Обираючи між вогнегасником та автоматичною системою пожежогасіння важливо врахувати кілька ключових факторів:

 1. Ризик пожежі. Оцініть рівень пожежного ризику в конкретному об’єкті або приміщенні. Якщо ризик високий або пожежі можуть виникати без присутності людини, автоматична система пожежогасіння може бути більш ефективним варіантом.
 2. Класи пожеж, які можуть виникати. Подивіться на типи пожеж, які можуть виникати в конкретному об’єкті або приміщенні. Деякі вогнегасники ефективніше в гасінні певних класів пожеж, тоді як автоматичні системи можуть бути універсальними.
 3. Розмір та тип приміщення. Великі приміщення, такі як склади або промислові комплекси, можуть вимагати автоматичних систем пожежогасіння для ефективного захисту. Для менших або менш складних приміщень вогнегасники можуть бути прийнятним варіантом.
 4. Необхідність реакції на вогонь. Якщо швидка реакція на вогонь критично важлива, наприклад, в приміщеннях з високим ризиком пожежі або з обмеженим доступом, автоматична система пожежогасіння може бути кращим варіантом.
 5. Потреба у технічному обслуговуванні. Подумайте про доступність та витрати на технічне обслуговування. Вогнегасники можуть мати менше вимог до технічного обслуговування порівняно з автоматичними системами.
 6. Фінансові можливості. Врахуйте бюджет на встановлення та обслуговування. Вогнегасники можуть бути більш економічним варіантом, особливо для невеликого бізнесу або приватних осіб.

Загальна стратегія полягає в тому, щоб зробити вибір, який найкращим чином відповідає конкретним потребам, умовам та можливостям вашого об’єкту або приміщення.

Рекомендації щодо вибору конкретного типу обладнання для різних приміщень

Залежно від конкретних потреб, можуть бути наведені наступні рекомендації щодо вибору між вогнегасником та автоматичною системою пожежогасіння:

 1. Для невеликих приміщень або об’єктів з низьким ризиком пожежі вогнегасники можуть бути кращим вибором. Вони економічніші у встановленні та обслуговуванні та можуть забезпечити достатній рівень захисту для невеликих об’єктів.
 2. Для приміщень або об’єктів з великою площею та високим ризиком пожежі – автоматична система пожежогасіння може бути більш ефективним рішенням. Вона забезпечить швидку реакцію на пожежу та може ефективно керувати великими пожежами.
 3. Для об’єктів з обмеженим доступом або низьким рівнем присутності людини автоматична система пожежогасіння буде найбільш прийнятним вибором, оскільки вона може реагувати автоматично, навіть якщо нікого немає на місці.
 4. Для об’єктів з високим ризиком пожежі внаслідок специфічних процесів або обладнання – краще підійде автоматична система пожежогасіння, оскільки вона може реагувати навіть на пожежі, які виникають у важкодоступних місцях або на великій відстані від точок доступу.
 5. Для об’єктів з великим обсягом інвентарю або матеріалів, що можуть швидко загорітися – обирайте автоматичну систему пожежогасіння, оскільки вона може ефективно керувати пожежами навіть в умовах високої пожежної небезпеки.

Важливо провести детальний аналіз ризиків та потреб вашого об’єкту або приміщення перед прийняттям рішення щодо вибору конкретного типу обладнання. Консультація з пожежною службою або фахівцями з безпеки також може допомогти зробити правильний вибір.

Підсумок: порівняння між вогнегасниками та автоматичними системами пожежогасіння

Порівняння між вогнегасниками та автоматичними системами пожежогасіння показує, що обидва типи обладнання мають свої переваги та недоліки, і вибір між ними залежить від конкретних умов, потреб та обставин:

 • Вогнегасники економічніші у встановленні, підходять для невеликих приміщень або об’єктів з низьким ризиком пожежі та місць з високим рівнем присутності людини, де можлива швидка реакція на пожежу. Серед недоліків слід зазначити вимогу обов’язкової присутності людини для активації та використання та обмежений обсяг гасильного засобу, тому вони можуть бути неефективними для великих пожеж.
 • Автоматичні системи пожежогасіння автоматично виявляють пожежі, що дозволяє швидко загасити вогонь, можуть керувати пожежею великої площі та навіть такими, які виникають у важкодоступних місцях, ідеально підходять для об’єктів з високим ризиком пожежі або з обмеженим доступом. У той самий час вони більш витратні у встановленні та обслуговуванні порівняно з вогнегасниками та можуть вимагати додаткового технічного нагляду та регулярного обслуговування.

Підсумовуючи, і вогнегасники, і автоматичні системи пожежогасіння є важливими засобами пожежного захисту, і правильний вибір залежить від конкретних умов вашого об’єкту або приміщення. Важливо провести аналіз ризиків та зробити вибір, який найбільш відповідає вашим потребам та можливостям. Загальною рекомендацією у більшості випадків є поєднання ручних вогнегасників з автоматичною системою пожежогасіння у місцях, де це доцільно робити.

Товари, що згадуються в статті
Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-8»-68° (автономний, стельовий або настінний) купити в Україні
Акція
Код товару:14-00207
Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-8»-68° (автономний, стельовий або настінний)
Наявність уточнюйте
5 010,00 ₴

Бренд: Август-СБ Тип пристрою: Система порошкового пожежогасіння

Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-8»-68° (електрозапуск, стельовий або настінний) купити в Україні
Акція
Код товару:14-00208
Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-8»-68° (електрозапуск, стельовий або настінний)
Наявність уточнюйте
5 130,00 ₴

Бренд: Август-СБ Тип пристрою: Система порошкового пожежогасіння

Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-8»-93° (автономний, стельовий або настінний) купити в Україні
Акція
Код товару:14-00209
Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-8»-93° (автономний, стельовий або настінний)
Наявність уточнюйте
5 010,00 ₴

Бренд: Август-СБ Тип пристрою: Система порошкового пожежогасіння

Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-8»-93° (електрозапуск, стельовий або настінний) купити в Україні
Акція
Код товару:14-00210
Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-8»-93° (електрозапуск, стельовий або настінний)
Наявність уточнюйте
5 130,00 ₴

Бренд: Август-СБ Тип пристрою: Система порошкового пожежогасіння

Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-15»-68° (автономний, стельовий або настінний) купити в Україні
Акція
Код товару:14-00211
Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-15»-68° (автономний, стельовий або настінний)
Наявність уточнюйте
6 900,00 ₴

Бренд: Август-СБ Тип пристрою: Система порошкового пожежогасіння

Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-15»-68° (електрозапуск, стельовий або настінний) купити в Україні
Акція
Код товару:14-00212
Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-15»-68° (електрозапуск, стельовий або настінний)
Наявність уточнюйте
7 008,00 ₴

Бренд: Август-СБ Тип пристрою: Система порошкового пожежогасіння

Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-15»-93° (автономний, стельовий або настінний) купити в Україні
Акція
Код товару:14-00213
Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-15»-93° (автономний, стельовий або настінний)
Наявність уточнюйте
6 900,00 ₴

Бренд: Август-СБ Тип пристрою: Система порошкового пожежогасіння

Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-15»-93° (електрозапуск, стельовий або настінний) купити в Україні
Акція
Код товару:14-00214
Система порошкового пожежогасіння Август-СБ «AUGUST-15»-93° (електрозапуск, стельовий або настінний)
Наявність уточнюйте
7 008,00 ₴

Бренд: Август-СБ Тип пристрою: Система порошкового пожежогасіння

Код товару:14-00401
Вогнегасник вуглекислотний ВВК-1,4 (ОУ-2) Пожтехніка
В наявності
738,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00402
Вогнегасник вуглекислотний ВВК-2 (ОУ-3) Пожтехніка
Наявність уточнюйте
954,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Вогнегасник вуглекислотний ВВК-3,5 (ОУ-5) Пожтехніка купити в Україні
Акція
Код товару:14-00403
Вогнегасник вуглекислотний ВВК-3,5 (ОУ-5) Пожтехніка
Наявність уточнюйте
1 450,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник Гарантія: 12 міс.

Вогнегасник вуглекислотний ВВК-5 (ОУ-7) Пожтехніка купити в Україні
Акція
Код товару:14-00404
Вогнегасник вуглекислотний ВВК-5 (ОУ-7) Пожтехніка
Наявність уточнюйте
1 800,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00405
Вогнегасник вуглекислотний ВВК-18 (ОУ-25) Пожтехніка
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00406
Вогнегасник вуглекислотний ВВК-28 (ОУ-40) Пожтехніка
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00407
Вогнегасник вуглекислотний ВВК-56 (ОУ-80) Пожтехніка
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00408
Вогнегасник порошковий ВП-1 Пожтехніка
Наявність уточнюйте
258,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00409
Вогнегасник порошковий ВП-2з Пожтехніка
Наявність уточнюйте
342,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00410
Вогнегасник порошковий ВП-3з Пожтехніка
Наявність уточнюйте
450,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00411
Вогнегасник порошковий ВП-5з Пожтехніка
Наявність уточнюйте
582,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00412
Вогнегасник порошковий ВП-6з Пожтехніка
Наявність уточнюйте
654,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00413
Вогнегасник порошковий ВП-9з Пожтехніка
Наявність уточнюйте
786,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник

Код товару:14-00589
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-14 (40-14,0-18)-ПТПА-ЕКМ (МГП.І-14.1-ПТПА-ЕКМ)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00590
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-14 (40-14,0-18)-ПТПА-М (МГП.І-14.1-ПТПА-М)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00591
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-14 (40-14,0-18)-ПТП-ЕКМ (МГП.І-14.1-ПТП-ЕКМ)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00592
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-14 (40-14,0-18)-ПТП-М (МГП.І-14.1-ПТП-М)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00593
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-22 (40-22,5-18)-ПТПА-ЕКМ (МГП.І-22.1-ПТПА-ЕКМ)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00594
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-22 (40-22,5-18)-ПТПА-М (МГП.І-22.1-ПТПА-М)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00595
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-22 (40-22,5-18)-ПТП-ЕКМ (МГП.І-22.1-ПТП-ЕКМ)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00596
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-22 (40-22,5-18)-ПТП-М (МГП.І-22.1-ПТП-М)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00597
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-14-Т (40-14,0-18)-ПТП-ЕКМ (МГП.І-14Т.1-ПТП-ЕКМ)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00598
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-14-Т (40-14,0-18)-ПТП-М (МГП.І-14Т.1-ПТП-М)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00599
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-22-Т (40-22,5-18)-ПТП-ЕКМ (МГП.І-22Т.1-ПТП-ЕКМ)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00600
Модуль газового пожежогасіння Бранд Майстер Імпульс-22-Т (40-22,5-18)-ПТП-М (МГП.І-22Т.1-ПТП-М)
Наявність уточнюйте
0,00 ₴

Бренд: Бранд Майстер Тип пристрою: Модуль газового пожежогасіння Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00416
Вогнегасник порошковий ОП-50 (з) Пожтехніка
Наявність уточнюйте
7 500,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник Гарантія: 12 міс.

Код товару:14-00417
Вогнегасник порошковий ОП-100 (з) Пожтехніка
Наявність уточнюйте
9 000,00 ₴

Бренд: Пожтехніка Тип пристрою: Вогнегасник Гарантія: 12 міс.

Ще більше корисного для вас

Або ж приєднуйтеся до наших груп в месенджерах

img